ČO JE VAPOUR BLASTING?

Vapour blasting, tiež známy ako mokré tryskanie, je neagresívne odstraňovanie povrchových nečistôt a špiny z kovových komponentov a starožitností.

Niektoré iné metódy tryskania skutočne odstraňujú povrchový materiál z komponentov, čo môže zmeniť ich kritické rozmery. 

Vapour blasting ponecháva základný komponent úplne nedotknutý, s pôvodnými rozmermi, pričom odstráni nežiaduce uhlíkové usadeniny, olej, mastnotu, špinu atď.

Stroj Aquablast používa pod vysokým tlakom cez trysku vodu zmiešanú s abrazívnym médiom na vytvorenie kaše, ktorá súčasne čistí a odmasťuje tryskaním. To znamená, že ponecháva podkladový povrch nedotknutý diely sú dôkladne vyčistené a odstránené usadeniny, ako je hrdza, špina, olej a farba.

Emulzia obsahuje častice s priemerom len 150-200 mikrónov, ktoré jemne odstraňujú nečistoty na povrchu súčiastky.

Väčšinu kovových komponentov a starožitnosti dokážeme vyčistiť vapour blastingom, aby sme ich vrátili do pôvodného stavu.

Ukážku niektorých komponentov a predmetov, ktoré vieme vyčistiť, nájdete v našej galérií.

Špecializujeme sa na čistenie auto – moto a bicyklových dielov, ako aj kovových starožitností, avšak radi vám poskytneme cenovú ponuku na akékoľvek komponenty alebo predmety, ktoré potrebujete vyčistiť.

Takmer každý kov je možné čistiť pomocou vapour blastingom vrátane hliníka, bronzu, horčíka, titánu, mosadze, medi atď.

obrázok v rámci XWORK

Autorské práva © 2021 XWORK s.r.o.